Календар

: :

Головне меню

Бігуча стрічка

Змінювання прикметників за родами

29 січня 2018 о 11:54 0

Мета:
  • вчити учнів змінювати прикметники за родами, спостерігати за родовими закінченнями прикметників;
  • розвивати вміння робити висновки й узагальнення;
  • виховувати почуття гордості за велич української поезії.

Обладнання: портрет Т.Г.Шевченка.

Хід уроку

І Оргмомент.

Дзвоник всім нам дав наказ – до роботи швидше в клас.
Біля парти станем чемно – хай лине час недаремно.
Будем уважні і старанні всі , сядемо рівненько на місця свої.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

(За технологією “Мікрофон”)

- Чого ви чекаєте сьогодні на уроці?

ІІІ. Повторення вивченого.

1. Перевірка домашнього завдання.

Зачит ування власних спостережень за зміною в природі біля свого дому.

2. Індивідуальне опитування (картки).

а) визначити число прикметників і позначити закінчення;
б) виписати іменники з залежними від них прикметниками, ставлячи питання від іменника до прикметника.

3. Повторення про прикметник “Кубування”

Відповіді на питання граней:

- частина мови (прикметник);
- що означає (ознаку предметів);
- питання (який? яка? яке? які? );
- члени речення ( другорядний);
- роль у мовленні (уточнює і прикрашає мовлення)

ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

1. Оголошення теми уроку. Виклик.

- Сьогодні продовжуємо вивчення теми “Прикметник”, взнаємо, чи можуть змінюватися прикметники за родами. (Діти висловлюють свої припущення).

2. Осмислення.

- Перевірте свої припущення за підручником. Колективне виконання вправи 107.

(Робота за таблицею родових закінчень прикметників)

3. Творча впр. 108.

а) Утворення словосполученьшляхом підбору до кожного іменника прикметника з довідки.

Пісня мелодійна, казка чарівна, книжка цікава, соловейко дзвінкоголосий, дзвінок співучий, бджілка працьовита, мова рідна, хата материнська.

б) Робота в групах (за матеріалами впр. 108)

І група – визначає іменники чоловічого роду, позначає закінчення прикметників, які з ними зв’язані;

ІІ група – іменники жіночого роду,позначає закінчення прикметників, які з ними зв’язані;

ІІІ група (найсильніші) – самостійно складає словосполучення іменників з прикметниками середнього роду і позначає їх закінчення.

4. Фізкультхвилинка.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

- Хто такий Т.Г.Шевченко?
- Де ви зустрічали це прізвище?
- Хто може назвати поезію Шевченка?
- Хто може прочитати поезію Шевченка?

1. Письмо з пам’яті (за впр.109).

а) Читання ірша М.Рильського “Шевченко”.
- Які почуття викликає поезія “Шевченко”?

б) Опрацювання орфограм ізаучування напам’ять 2-ї строфи поезії.
в) Виконання граматичного завдання:

- підкреслити виділені сполучення іменників з прикметниками;
- визначити число прикметників;
- Визначити рід прикметників, вжитих в однині.

2. Гра-конкурс “Хто швидше”.

Завдання: дописати до кожного іменника усі можливі прикметники. За кожен правельно підібраний прикметник гравцеві зараховується 1 бал, за помилку знімається 2 бали.

Матеріал для гри:


Колесо (металеве, велике, чорне, важке,кругле).
Кулька (гумова, меленька, червона, легка, кругла)
Олівець (синій, довгий, заточений, круглий).

VІ. Підсумок уроку.

- Що нового дізналися з уроку?

Оцінювння.

VІІ. Домашнє завдання. Впр. 110. Вивчення правила с. 47 – 48 .

Немає коментарів:
Дописати коментар

Поділитись у соціальних мережах
Facebook Twitter Telegram Viber